Image

Image

ARASHI BUDOKAN

Občianske združenie ARASHI BUDOKAN PALÁRIKOVO (IČO: 55 098 177) je klub bojových umení zameraný na štúdium aspektov bojových umení využiteľných v reálnom boji, štúdium anatómie ľudského tela, vitálnych bodov Kyusho, telesnému a duševnému rozvoju na báze Karate a Kobudo.

Tréningy sú ZDARMA, tzn. že nám nejde o počet cvičencov, ktorí budú "plniť kasu" (... a preto neberieme každého), ale o kvalitný tréning v priateľskom duchu a najmä finančne dostupný pre každého. Prihlásiť sa môže ten, kto má skutočný záujem o tréning bojového umenia, osobný rozvoj a má dostatočnú sebadisciplínu, je spoločenský, nekonfliktný a dosiahol minimálny vek 15 rokov.
Kyusho jutsu (急所術)

Kyusho jutsu (急所術)

Je to bojové umenie, v ktorom sa útočí na tzv. vitálne body - citlivé miesta ľudského tela, najmä na miesta, kde nervy prechádzajú nekryté svalmi popri kosti, križujú sa, rozvetvujú alebo kde sú umiestnené nervové zakončenia a receptory. Poznatky o reakcii človeka na jednotlivé body na tele vychádzajú zo znalostí čínskej medicíny, starej mnoho tisíc rokov.
Karate do (空手道)

Karate do (空手道)

Je to bojové umenie pochádzajúce z japonského ostrova Okinawa. Vyvinulo sa z pôvodného bojového umenia ostrovov Rjúkju (nazývané te (手), doslovne "ruka"; tii po Okinawsky) pod vplyvom čínskych bojových umení.
Kobudo (古武道)

Kobudo (古武道)

Je to bojové umenie so zbraňami, ktoré sa vyvinulo na Okinawe a ďalších ostrovoch Rjúkjú a bolo cvičené ako súčasť karate. Tréningom kobudo je možné posilniť svaly tela – predovšetkým horných končatín: prsty, ruky, paže, ramená, ale aj pohyb tela používaný do samotných techník a koncentráciu.

PREZIDENT  KLUBU

Ahoj, som vedúcim nášho klubu, tzv. "kyokucho" (教区長) a zároveň administrátorom tejto stránky. Ak Vás čokoľvek zaujíma, neváhajte ma kontaktovať.
     

Image

Meno: Adrián KLEMAN
Technický stupeň: čierny pás (SFKaBU), čierny pás (I.K.K.O.)
Medzinárodná trénerská licencia: EQF 3, ev.č. 517 bronze (EURETHICS ETSIA)
Medzinárodná licencia COACH: EQF 5, ev.č. 164/23 silver (EURETHICS ETSIA)
Cvičiteľ boja z blízka pre Ozbrojené sily: PVR.č. 237/02 (5. pluk Špeciálneho určenia Žilina)
Ostatné:
Absolvent kurzov poskytovania prvej pomoci (podľa Z. č. 578/2004 Z.z.) - Úrad hlavného lekára Ružomberok
Inštruktor výcviku - British Mentoring Advisory Training Team (BMATT)
Absolvent Poddôstojníckej akadémie Námornej pechoty USA (US Marines Staff Non-commissioned Officers Academy, Quantico, Virginia, USA)
Absolvent kurzu NCO Intermediate Leadership Course (NATO School Oberammergau, Nemecko)
a iné...

KEDY A KDE

Spoločné tréningy zvyčajne prebiehajú v telocvični základnej školy na adrese Komenského 12, 941 11, Palárikovo. Je vhodné sa vopred informovať o mieste konania tréningu, keďže organizujeme výjazdy na semináre Kyusho jutsu, Karate a Kobudo do iných klubov na Slovensku aj v zahraničí.

Tréningový proces je rozdelený na tri hlavné časti:
  • spoločné tréningy: v sobotu o 17:00 a v nedeľu o 13:00 (telocvičňa ZŠ)
  • individuálne tréningy: v týždni každý člen trénuje dohodnuté kondičné a iné cvičenia
  • súkromné tréningy: podľa vzájomnej dohody
Všetky vykonané tréningy sa zapisujú do aplikácie, ktorá zaznamenáva progres jednotlivých členov klubu a slúži zároveň aj ako elektronický členský preukaz.

Citát dňa:

"Nie je dôležité byť lepší ako niekto iný, ale byť lepší ako si bol včera."
-Jigoro Kano-
V našom klube považujeme bojové umenia za viac ako len šport. Je to spôsob života, ktorý nás učí disciplíne, sebapoznaniu a sebakontrole. Chceme, aby si to každý mohol vyskúšať bez toho, aby musel platiť. Veríme, že tým umožňujeme ľuďom nadviazať nové kamarátske vzťahy, podeliť sa o skúsenosti a vzájomne sa od seba učiť. Tiež veríme, že tým podporujeme zdravý spôsob života a budujeme lepšiu komunitu pre všetkých ľudí. V našom klube sa snažíme odovzdávať znalosti a skúsenosti, ktoré sme získali počas rokov cvičenia, aby sme mohli pomôcť ľuďom rozvíjať sa a dosahovať svoj potenciál. Viac ako peniaze sú nám cenné vzájomne odovzdávané skúsenosti bez ohľadu na farbu opasku alebo vek a vzniknuté kamarátske vzťahy.

Viac informácií sa dozviete tu: F.A.Q. (Často kladené otázky)

Navštívte našu fotogalériu tu: Fotogaléria

Prevádzkovateľ tejto webstránky spracúva so súhlasom a v prípadoch stanovených zákonom č. 452/2021 Z.z. o elektronických komunikáciách aj bez súhlasu technické cookies (tzv. základné cookies).